Shranjeno

Naval na šport

EP v slalomu na divjih vodah in zlata liga narodov v odbojki

17. 5. 2024

Na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Tacnu so se najprej pomerili tekmovalci v krosu, kajakaši in kanuisti bodo boje s kvalifikacijami začeli jutri. Slovenske odbojkarice pa nastope v zlati ligi narodov začenjajo v Estoniji, kjer bodo prve nasprotnice gostiteljice turnirja.

12 min

Športna zgodba

Športno plezanje

17. 5. 2024

Sezona športnih plezalcev se nadaljuje na Kitajskem. V Šanghaju se merijo v kombinaciji težavnostnega in balvanskega plezanja, kjer je dobra uvrstitev nujna v boju za olimpijske igre. Po tekmi na Kitajskem bo treba dobro odplezati še sredi junija v Budimpešti, saj bodo šele po obeh tekmah le najboljši prejeli zadnje vozovnice za Pariz.

3 min

Šport

Šport ob 22h

16. 5. 2024

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

4 min

Šport

Šport ob 19h

16. 5. 2024

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

8 min

EP v slalomu na divjih vodah in kolesarstvo

16. 5. 2024

Na savskih brzicah v Tacnu se je s kvalifikacijami začelo evropsko prvenstvo v slalomu na divjih vodah, posvetimo se še razpletu 12. etape kolesarske dirke po Italiji.

182 min

Šport

Šport ob 17h

16. 5. 2024

Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.

2 min

Šport

Šport ob 13h

16. 5. 2024

V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.

3 min

EP v slalomu na divjih vodah in večer šampionov

16. 5. 2024

Na savskih brzicah v Tacnu se bodo danes začela predtekmovanja evropskega prvenstva slalomistk in slalomistov na divjih vodah. Ob evropskih nazivih tekme prinašajo tudi boje za olimpijske vozovnice. Smučarska zveza Slovenije pa je sinoči na slavnostni prireditvi nagradila najuspešnejše športnice in športnike pretekle zime.

12 min

Večer šampionov

16. 5. 2024

Smučarska zveza Slovenije je priredila slavnostni dogodek, na katerem je počastila uspehe in dosežke športnikov, ki so v pretekli zimi tekmovali pod njenim pokroviteljstvom.

2 min

Šport

15. 5. 2024

5 min

Šport

15. 5. 2024

8 min

Kolesarstvo in ženska reprezentanca v smučarskih skokih

15. 5. 2024

Na kolesarski dirki po Italiji je tekmovalni dan postregel z novo ravninsko etapo, namenjeno sprinterskim specialistom. Končala se je ob jadranski obali, v deželi Abruzzi, iz katere se bo karavana začela pomikati proti severu države. Slovenska ženska reprezentanca v smučarskih skokih pa je pod vodstvom novega glavnega trenerja Jurija Tepeša začela priprave na novo sezono.

12 min

Šport

15. 5. 2024

1 min

Šport

15. 5. 2024

4 min

EP v slalomu na divjih vodah in projekt VERA

15. 5. 2024

Dan pred začetkom evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Tacnu se posvetimo slovenski reprezentanci, ki ima na domačem prvenstvu visoke cilje. Predstavili bomo tudi projekt "VERA", ki spodbuja enakopravnost in upoštevanje pravic športnic ter si prizadeva izboljšati njihovo zaščito in vrednotenje v športu.

11 min

EP v slalomu na divjih vodah

15. 5. 2024

Slalomisti na divjih vodah se bodo v Tacnu pomerili za evropske naslove. Savske brzice bodo prvenstvo stare celine gostile tretjič.

2 min

Šport

14. 5. 2024

5 min

Šport

14. 5. 2024

9 min

Odbojka in šport invalidov

14. 5. 2024

Slovenski odbojkarji so začeli priprave na elitno ligo narodov. V drugi polovici prihodnjega meseca bodo igrali tudi pred domačim občinstvom v Ljubljani, ki bo gostila zadnji turnir najboljših ekip pred olimpijskimi igrami. Posvetimo se tudi največjemu namiznoteniškemu turnirju za športnike invalide, ki so ga že devetnajstič priredili v Laškem.

10 min

Šport

14. 5. 2024

1 min

Šport

14. 5. 2024

4 min

14. 5. 2024

11 min

Liga narodov v odbojki

14. 5. 2024

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je začela priprave na ligo narodov. Zadnji turnir elitnega tekmovanja bo junija v Ljubljani, po katerem bodo znani vsi udeleženci olimpijskega turnirja v Parizu.

2 min

Šport

13. 5. 2024

6 min

Šport

13. 5. 2024

9 min

Motokros in nogomet

13. 5. 2024

V spomladanskem delu svetovnega prvenstva motokrosistov se dirke vrstijo iz tedna v teden. Po veliki nagradi Galicije bo že v nedeljo dirka v Franciji. Popoldanske športne minute namenjamo še nogometu in najnovejši epizodi podkasta Žoga je okrogla, v kateri je gost slovenski reprezentant Jasmin Kurtić.

10 min

Šport

13. 5. 2024

2 min

Šport

13. 5. 2024

3 min

Kolesarstvo in rokomet

13. 5. 2024

Na kolesarski dirki po Italiji je Tadej Pogačar s svojim moštvom na devetih etapah temeljito spoznal svoje osrednje tekmece. Prva tritedenska dirka sezone se bo po dnevu premora nadaljevala jutri. Posvetili se bomo še odzivom iz tabora slovenskih rokometašev, ki so vozovnico za svetovno prvenstvo 2025 lovili v Švici.

11 min

Svetovno prvenstvo v motokrosu

13. 5. 2024

Najboljši motokrosisti sveta so se prvič pomerili v Galiciji, na povsem novem prizorišču svetovnega prvenstva. V zgoščenem sporedu spomladanskega dela sezone, bo že to nedeljo sledila nova dirka v Franciji.

2 min

Šport

12. 5. 2024

6 min

Šport

12. 5. 2024

10 min

Šport

12. 5. 2024

2 min

Šport

12. 5. 2024

4 min

Nogomet in kolesarstvo

12. 5. 2024

V predzadnjem krogu nogometnega prvenstva sta se v nabito polnem Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Olimpija. Ob razpletu nogometnega derbija se bomo posvetili še kolesarski dirki po Italiji. Po včerajšnji gorski tudi današnja etapa ponuja strme vzpone.

10 min

Nogometni derbi

12. 5. 2024

V Ljudskem vrtu sta se sinoči v predzadnjem kolu nogometnega prvenstva pomerila Maribor in Olimpija. Ob prevladi Celja v letošnji sezoni je večnima tekmecema ostal boj za 2. mesto.

2 min

Šport

11. 5. 2024

8 min

Šport

11. 5. 2024

2 min

Šport

11. 5. 2024

4 min

Nogometni derbi in kolesarstvo

11. 5. 2024

Po posamični vožnji na čas, ki je prinesla spremembe v skupni razvrstitvi, bo na kolesarski dirki po Italiji na vrsti zahtevna gorska etapa. Večer prinaša derbi nogometnega državnega prvenstva, ki bo odločal o končnem 2. mestu. Maribor bo v Ljudskem vrtu gostil Olimpijo.

10 min

Kolesarska dirka po Italiji

11. 5. 2024

Kolesarji so prvo tretjino dirke po Italiji končali s posamično vožnjo na čas. Pred prvim dnevom premora bosta še gorski etapi.

3 min

Šport

10. 5. 2024

4 min

Šport

10. 5. 2024

9 min

Rokomet in hokej na ledu

10. 5. 2024

Slovenski rokometaši so v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2025 v Kopru gostili Švico, s katero se bodo vnovič pomerili v nedeljo. Na Češkem, v Pragi in Ostravi, pa se bo danes začelo svetovno prvenstvo elitne skupine v hokeju na ledu.

12 min

Šport

10. 5. 2024

2 min

Šport

10. 5. 2024

3 min

10. 5. 2024

12 min

Rokometne kvalifikacije za svetovno prvenstvo

10. 5. 2024

Slovenski rokometaši lovijo uvrstitev na svetovno prvenstvo 2025. Zadnjo prepreko v kvalifikacijah predstavlja reprezentanca Švice, s katero se bo Slovenija po včerajšnji tekmi v Kopru vnovič pomerila v nedeljo.